Re: Als de ouderwetse theemuts

11
Pti schreef: vr 12 mei 2023, 11:57 Ik denk dat de electronica, zeker bij een PID machine, het niet heel fijn zou vinden als je een soort theemuts onder de hele machine zou zetten. Maar het zal zeker een energiebesparing opleveren.
Bedoeld is alleen een kap over de kopjes op het kopjesrek.
Stel een rechthoek met de breedte en lengte van het kopjesrek. Een hoogte van zijwanden iets hoger dan de hoogste kopjes die verwarmd moeten worden en een bovenkant met een deugdelijk handvat om het deksel op te tillen om kopjes op te zetten of uit te pakken.
Dus de hele machine blijft verder gewoon zoals hij was. Elektronica niet heter dan anders. Alleen warmte die uit het rek uitstraalt opvangen.

Re: Als de ouderwetse theemuts

12
Dat wordt vrij algemeen in de horeca gebruikt en heet een theedoek.

Probleem blijft dat de electronica niet gekoeld wordt. Fabrikanten van horecamachines hebben oplossingen bedacht. Sommige beter dan andere.
Onder de lekbak, in de zijwand. Dat soort oplossingen. Wat in ieder geval fijn is, is dat warme lucht stijgt. Laag in de machine, zover mogelijk weg van de boiler is daardoor vaak afdoende.