Vacuumventiel met slangaansluiting

1
Ik heb op de Bezzera Magica een vacuumventiel met slangaansluiting geplaatst, dus alles wat eruit komt gaat terug naar de tank. Prima! Maar het valt mij nu wel op dat er na de opwarmfase nog steeds mondjesmaat water uitkomt. Is daar een tweak voor? Ik zou denken dat hij bij voldoende druk dicht moet slaan en dicht moet blijven. Kennelijk is de afsluiting nog niet optimaal.

Tips zijn welkom!

Re: Vacuumventiel met slangaansluiting

2
HeinK schreef: vr 03 apr 2026, 18:00 dus alles wat eruit komt gaat terug naar de tank.
Kwam er voorheen dus heel veel uit?

Heb je detail-foto's om te plaatsen?

Indien je een slang op de ontluchter / anti-vac hebt geplaatst: ik heb weleens meegemaakt dat het kapje dat over de ontluchter zat net iets te ondiep was waardoor het ventiel héél iets bleef door-farten.
LONDINIUM R24 & VECTIS - etzMAX - Niche - Honne Hedone - COMPAK R120->GRRR - PUQpress - FZ94 - Tonino

Re: Vacuumventiel met slangaansluiting

10
Inmiddels alles weer in elkaar gezet. Het 'probleem' blijft. Geen probleem, want het water wordt geloosd in de watertank. Maar ik wil deze machine natuurlijk wel perfect hebben.

Mijn analyse is dat er toch sprake is van een overvulde boiler, dus de boilersonde is de verdachte. Ik zou hem wat lager kunnen zetten en kijken wat dat oplevert. Of vervangen.

Verder werkt alles. Ik heb ook nog gecheckt hoe het stomen gaat. Prima stoom en geen water, dus de boiler zit niet nokkie nokkie vol! Ik denk eigenlijk dat dit het probleem van deze machine was, want het originele vacuumventiel had geen retourslang en die heeft de hele machine ondergeregend. Dus dit probleem speelt denk ik al een tijdje!

Is er ergens een instructie waaruit blijkt hoe diep de sonde moet steken bij een Bezzera Magica? Ik ben nu een beetje aan het luchtfietsen.

Jammer dat er geen kijkglaasje is! Als altijd, alle tips zijn welkom!