Zo is Michaele Weissman ook begonnen. Wellicht staat er van jou over een paar jaar ook een boek in m'n kast!hans schreef:ps. top forum heb er echt wat aan met mijn zoektoch naar de lekkerste koffie.
![Knipoog ;)](./images/smilies/icon_e_wink.gif)
Zo is Michaele Weissman ook begonnen. Wellicht staat er van jou over een paar jaar ook een boek in m'n kast!hans schreef:ps. top forum heb er echt wat aan met mijn zoektoch naar de lekkerste koffie.
Done!SteefM schreef:Misschien handig als sticky?
Dit begrijp ik nou niet. Dan heb je een dure machine aangeschaft en als je dan nog een goed kopje koffie wilt maken voor een kennis dan kan je beter filter koffie gebruiken. In een restaurant vraag je toch ook niet om een filter bakkie, een gewone koffie - Americano - smaakt anders beter uit een espresso machine in een restaurant of bar. Ik krijg veel visite thuis die geen espresso willen, betekend dat ik dus beter nog een filter koffie apparaat erbij moet aanschaffen.??Aadje schreef:Het beste mijns inziens is het schoenmaker blijf bij je leest principe: oftwel voor een bakje filterkoffie, gewoon een filterapparaat gebruiken. Met een grove maling en fatsoenlijke bonen zul je versteld staan waar je filterapparaat toe in staat is.
'Schoenmaker blijf bij je leest':ronald22 schreef:Dit begrijp ik nou niet. Dan heb je een dure machine aangeschaft en als je dan nog een goed kopje koffie wilt maken voor een kennis dan kan je beter filter koffie gebruiken. In een restaurant vraag je toch ook niet om een filter bakkie, een gewone koffie - Americano - smaakt anders beter uit een espresso machine in een restaurant of bar. Ik krijg veel visite thuis die geen espresso willen, betekend dat ik dus beter nog een filter koffie apparaat erbij moet aanschaffen.??
Dat begrijp ik niet.In een restaurant vraag je toch ook niet om een filter bakkie, een gewone koffie - Americano - smaakt anders beter uit een espresso machine in een restaurant of bar
Maar een Americano zal toch beter smaken dan een filter koffie?SteefM schreef:'Schoenmaker blijf bij je leest':ronald22 schreef:Dit begrijp ik nou niet. Dan heb je een dure machine aangeschaft en als je dan nog een goed kopje koffie wilt maken voor een kennis dan kan je beter filter koffie gebruiken. In een restaurant vraag je toch ook niet om een filter bakkie, een gewone koffie - Americano - smaakt anders beter uit een espresso machine in een restaurant of bar. Ik krijg veel visite thuis die geen espresso willen, betekend dat ik dus beter nog een filter koffie apparaat erbij moet aanschaffen.??
Als je een ferrari koopt, moet je er niet een aanhangwagen aan willen hangen.
Als je een espressoapparaat koopt, moet je niet verwachten 'gewone bakkies koffie' te kunnen zetten. Dat is het doel niet van een espressoapparaat. Het dichtst bij komt een Lungo of een Americano, dus vaak wordt dat gedaan.
Als je visite 'gewone koffie' wil, dan is een filterapparaat daar het beste in. Of jij die 'moet' aanschaffen is aan jou.
Dus dan kan je toch met een espresso meerdere kanten op zoals het maken van een lekkere Americano die beter smaakt dan een filterkoffie en niet de vergeten een cappuccino of een cafe Latte? Zie [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XKI7LLwtPcY&NR=1[/youtube]SteefM schreef:Het zal ánders smaken. Beter is subjectief. Een Americano is gewoon géén 'bakkie pleur', dat is het punt.
Terug naar “Koffie technieken”