Pagina 1 van 2

Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: za 15 aug 2020, 21:35
door Starred
Hi, ik heb me een paar jaar geleden behoorlijk verdiept in de espressowereld. Van bonen tot machines, van tampers to zettechnieken. Erg leuk, en ik wilde toen de theorie in praktijk brengen en een semiautomaat en grinder te kopen.

Helaas kwamen er allerlei onvoorziene gebeurtenissen tussendoor en is het niet van gekomen. Nu heb ik het idee weer opgepakt om een semiautomaat aan te schaffen. Als maler heb ik m’n oog op een Niche Zero. Die kan ik altijd wel gebruiken.
Nu zit ik nog een maand of 8 in een niet superruime tussenwoning totdat mijn nieuwe huis klaar is. In mijn nieuwe huis heb ik alle ruimte, en zou ik graag een heel mooie machine willen, iets als de Lelit Bianco. Maar nu heb ik dus voorlopig nog vrij beperkte ruimte in de keuken waar een forsere machine niet in past.
Nu dacht ik dat ik wellicht zou kunnen starten met de Gaggia Classic Pro. Lees er goede verhalen over. Is dat een goede keuze voor de komende periode? Of kan ik wellicht beter kijken naar een Lelit MaraX? Of toch wat anders? :roll:
Hoor het graag als iemand goede suggesties heeft. Alvast bedankt

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: za 15 aug 2020, 22:45
door Starred
Oeps, per ongeluk in Volautomaten gezet :oops:

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 00:11
door HanR
Sla de Gaggia Classic pro maar over.
Ten opzichte van de oude Gaggia Classic is er zoveel wegbezuinigd, dat het een waardeloos ding geworden is.

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 07:06
door Starred
Is dat zo? :o
Ik lees juist overal dat de nieuwe Classic Pro weer op het niveau van voor 2015 is gebracht (productie ook weer terug naar Italië) en dat de ‘schade’ die door Philips was aangebracht niet alleen hersteld is, maar dat het model juist ook verbeterd is, oa door de nieuwe stoompijp

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 09:00
door Keyser
En een goede tweedehands voor niet al teveel geld? Maak je geen verlies in afschrijving wanneer je een machine nieuw koopt. De Niche heeft best een wachttijd, dus wanneer die binnen is heb je nog 6 maanden te gaan voor je je echte machine wil kopen.

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 10:35
door Starred
Ik ben altijd een beetje huiverig voor tweedehands, dus liever niet. Het is natuurlijk ook niet zo dat ik onmiddelijk een andere machine moet kopen als ik verhuist ben :)

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 10:50
door HanR
Tweedehands is helemaal afhankelijk van bij wie je koopt. Voordeel is dat je met hetzelfde budget meer mogelijkheden hebt.

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 13:12
door Starred
Klopt, maar zoals gezegd koop ik liever iets nieuws. :mrgreen:

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 15:22
door Keyser
Dan zou ik persoonlijk gelijk kopen wat ik op het oog heb. De tv weg doen en hem daar neer zetten

Re: Starten met Gaggia Classic Pro?

Geplaatst: zo 16 aug 2020, 15:55
door Starred
Keyser schreef: zo 16 aug 2020, 15:22 Dan zou ik persoonlijk gelijk kopen wat ik op het oog heb. De tv weg doen en hem daar neer zetten
Afbeelding

Haha, dat is ook een idee :lol:

Maar zonder dollen, ik lees zoveel enthousiaste verhalen en reviews over de (nieuwe) Gaggia Classic Pro. Is dat dan allemaal geen knip waard en is dat modelletje alleen bedoeld voor de niet-hobbiest?

Ik bedoel, ik zou graag een Bianca willen kopen, maar die past hier simpelweg niet.
Een MaraX zou nog net wel passen, maar daarmee gooi is veel meer geld weg als ik hem later zou vervangen door een Bianca dan wanneer ik for the time being een Classica koop.
Of is de MaraX zo goed dat ik hem waarschijnlijk helemaal niet hoef up te graden.

Was ik nog vergeten te vermelden, mijn vrouw en ik drinken eigenlijk alleen maar espressovarianten zonder melk. Misschien geen overbodige informatie :oops: