Pagina 1 van 1

Welke molen?

Geplaatst: vr 21 nov 2025, 10:12
door ErikVhn
Sinds kort ben ik in de wondere koffiewereld gestapt en ik blijf me dagelijks verbazen over de vele mogelijkheden, technieken en smaken. Ik ben begonnen met een eenvoudige V60 en wat light roast bonen uit Kenia en Ethiopië. Ik ben nog wat zoekende in de afstelling van de Kingrinder P2. Ik heb gekozen voor deze eenvoudige molen om mee te starten. Voorlopig houd ik het bij de V60 en misschien t.z.t. een Aeropress of een Frenchpress en kijk nu naar een molen upgrade. Mijn oog viel daarbij op een OE Lido OG als mogelijke upgrade, maar ik zie in dit forum vele andere, soms vrij exotische molens voorbij komen (handmatig en elektrisch). Omdat het aanbod zo gigantisch is, vraag ik me af wat een goede upgrade zou zijn als ik het bij light / medium roast houd. Het zou natuurlijk wel fijn zijn als de molen in de toekomst ook geschikt is voor espresso. Ik begrijp dat de keuze voor een groot deel persoonlijk is, maar enige richting zou fijn zijn. Ik heb niet echt een maximum budget, want kwaliteit kost nu eenmaal geld.

Re: Welke molen?

Geplaatst: vr 21 nov 2025, 11:58
door Hk87
ErikVhn schreef: vr 21 nov 2025, 10:12 Sinds kort ben ik in de wondere koffiewereld gestapt en ik blijf me dagelijks verbazen over de vele mogelijkheden, technieken en smaken. Ik ben begonnen met een eenvoudige V60 en wat light roast bonen uit Kenia en Ethiopië. Ik ben nog wat zoekende in de afstelling van de Kingrinder P2. Ik heb gekozen voor deze eenvoudige molen om mee te starten. Voorlopig houd ik het bij de V60 en misschien t.z.t. een Aeropress of een Frenchpress en kijk nu naar een molen upgrade. Mijn oog viel daarbij op een OE Lido OG als mogelijke upgrade, maar ik zie in dit forum vele andere, soms vrij exotische molens voorbij komen (handmatig en elektrisch). Omdat het aanbod zo gigantisch is, vraag ik me af wat een goede upgrade zou zijn als ik het bij light / medium roast houd. Het zou natuurlijk wel fijn zijn als de molen in de toekomst ook geschikt is voor espresso. Ik begrijp dat de keuze voor een groot deel persoonlijk is, maar enige richting zou fijn zijn. Ik heb niet echt een maximum budget, want kwaliteit kost nu eenmaal geld.
Nou gesproken over exotische malers de Lido OG van orphan espresso is anders ook wel een zeldzame die haast niet voorkomt in Nederland. Het klinkt alsof je je huiswerk goed hebt gedaan want met deze Lido kan je zowel espresso als ook filter doen.
Bovendien scoort hij hierop het hoogste in de ranglijst van handmalers die Lance Hedrick een tijd geleden heeft gedaan vanwege zijn veelzijdigheid.

Ik zou het doen gezien je voorkeuren wat je aangeeft!

En bevalt het op de èèn of andere manier toch niet dan sta ik bij deze alvast in de rij om het over te kopen van je :lol: