Pagina 1 van 2
Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: vr 04 jun 2010, 07:48
door Jura_Impressa
Het is al lang bekend dat er slechts 5 gram koffie in een Nespresso cupje zit. Daarmee zou je op natuurlijke wijze geen goeie espresso mee kunnen zetten.
Dus wat zit er nou in een Nespresso cupje nog meer dan alleen koffie zodat die ontzettend lekker uitziende...cremalaag (schuimlaag, want van crema kun je eigenlijk niet spreken) op de koffie ligt? Zouden ze stiekem een beetje caramel meebranden?
En hoe zit het dan met Senseo? Dat is filterkoffie dat met eenzelfde vibratiepompje wordt gemaakt als Nespresso, maar veel grover is gemalen en veel sneller is gezet...De zetmethode zou nauwelijks crema/schuim geven...Wie o wie weet dat?!
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: vr 04 jun 2010, 10:11
door Spironski
Bij Nespresso heb ik me die vraag ook al wel eens gesteld. Als ik vergelijk hoe "mijn eigen crema" is met die op de Nespresso van mijn moeder, dan heb je het over twee verschillende dingen. Inderdaad lijkt de Nespresso-crema minder vettig, en is die schuimiger en bleker...
Bij Senseo wordt er toch ook een opschuimhulpstuk gebruikt? De koffie wordt daar door een schijfje met gaatjes geperst waardoor het gaat schuimen en de indruk van crema wordt gewekt?
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: vr 04 jun 2010, 10:35
door Bert K
Jura_Impressa schreef:Zouden ze stiekem een beetje caramel meebranden?
Joehoe! De terugkeer van de Buisman in de koffie!

Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: vr 04 jun 2010, 10:43
door Jura_Impressa
Joehoe! De terugkeer van de Buisman in de koffie!
Jura_Impressa schreef:Zouden ze stiekem een beetje caramel meebranden?
Joehoe! De terugkeer van de Buisman in de koffie!
Dat zou me helemaal niets verbazen! Maar ik vermoed dat ze het in het lab toch scheikundiger aangepakt hebben...

Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: vr 04 jun 2010, 12:20
door SteefM
Het gerucht ging toch dat er in Senseo varkensvet zat verwerkt wat die schuimlaag geeft?
Nespresso-'crema' zijn allemaal kleine bubbeltjes, dus lijkt me dat dat juist gemaakt wordt door met druk door een gaatje te persen, of iets dergelijks.
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: za 05 jun 2010, 00:55
door Bluecold
Allebei zo'n perfect crema filter. Net als bij Jura en alle andere superauto's (voor de luiwammes).
In Senseo zit geen vet. Nespresso ook niet.
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: za 05 jun 2010, 01:41
door Spironski
Waggeffe: je mag toch hopen dat er wel koffievetten in zitten? En "cremafilter" wil dus zeggen: er wordt gelogen? Ook in de Nespresso? Waarop baseer je dat?
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: za 05 jun 2010, 10:20
door Bluecold
Een perfect crema filter is niets anders dan een klein gaatje om de zetkamer op druk te houden. nespresso heeft dat, en bij Senseo zie je het gaatje zelfs zitten. Superautos hebben dat omdat de verdeling van de koffie in het filter niet goed machinaal gedaan kan worden en vooral zodat mensen de apparaten met maanden oude koffie kunnen gebruiken zonder dat de koffie in het rond spuit.
De crema van nespresso is wel erg kunstmatig op een of andere manier. Kan misschien liggen aan het filtertje onderin het cupje.
En met 5 gram kun je heus wel een espresso zetten. Maar gewoon een heel klein beetje. Nespresso smaakt in de regel ook overgextraheerd. Je moet voor de grap eens zo'n ding stilzetten bij het 'blonding point' wat je in het stroompje ziet. Hou je amper wat over.
Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: do 10 jun 2010, 20:34
door Jura_Impressa
En met 5 gram kun je heus wel een espresso zetten.
Puristen! Aanvalluhhhh!!!!

Re: Wat zit er in een Nespresso cup
Geplaatst: do 10 jun 2010, 21:58
door Hoenen
Kan het wat minder denigerend?