Tijd voor wat opschudding, te beginnen bij een voorstelrondje.
Nou zal ik me hier toch voornamelijk als lezer bezighouden, maar dat maakt voor een beetje manieren niet uit. De reden dat ik dit nu toch maar typ is dat ik me de laatste tijd weer bezig hield met inlezen. En nu dan nog een berichtje er bij.
Het is ook niet dat ik me zó extreem met experimenteren bezighoud, ik ben dik tevreden met wat ik heb en dat al jaren. Ik heb zo eens wat verzameld en ben daar nog steeds blij mee. Klein molentje dat het goed genoeg doet, een vacuümsetup voor de ochtendkoffie, ik heb me met een heel rudimentair brandertje ooit ook eens op dat vlak begeven (doe ik alweer lang niet meer, ik zou het weer eens kunnen proberen) en zo mijn ochtendritueel tot een gewoonte gemaakt.
Totdat het uiteindelijk toch begon te kriebelen. Ik ben nooit echt een espressofan geweest, maar drink er af en toe wel eentje. Heb nota bene in het Rijksmuseum dankzij een prima gezette espresso macchiato het laatste zetje gekregen; ik ben me gaan verdiepen in de opties, zónder meteen mijn rekening te kraken. Want: ik weet niet of en zo ja hóe leuk ik het vind... en ook geen idee hoeveel ik dan in mijn alleentje zou gaan gebruiken.
Een lang verhaal iets korter: na veel lezen en zoeken heb ik onlangs als verjaarscadeau een Flair Neo ontvangen. Ik ben erg gecharmeerd van het hele handmatige deel, dat maakt het toch wat meer hands-on dan iets met een knopje. En gezien wat ik hierboven net schreef, is het ook helemaal niet erg om alles er omheen ook met de hand, zonder pompjes en overig, te doen. Maar ik kan dan eindelijk wél gewoon af en toe een koffie maken zonder meteen een hele sloot te zetten. En gezien de beperking van mijn molen leek me het idee van de Flair ook een uitkomst. Dat is het ook.
Maar wat je natuurlijk kon verwachten is het daar niet bij gebleven. Na wat aanloopmoeite kwam ik er achter dat uitgerekend de slimme uitloopmond niet helemaal goed zat. Kort overlegd met Amerika en de leverancier en ik had in no time een nieuw uitloopmondje in huis. Topservice, dat moet gezegd worden. En toen kon het helemaal los. Dat resulteerde in heul veul espresso's afgelopen weekend, maar ook meteen de eerste modificatie. Het eerst geleverde uitloopmondje heb ik namelijk mooi kunnen gebruiken om daar 't drukplaatje uit te peuteren (dat zat los, dat was het euvel) en zo kan ik dus ook 'normale' espresso uit 't ding toveren. Moet ik wel mijn handmolen voor gebruiken vanwege de maalgraad, maar het wérkt. Ik had niet gedacht dat ik zó snel deze stap zou maken

Ik ben verre van een fanatieke koffieprofessor, dat zal ik ook niet gaan worden. Geen behoefte aan. En daarom werkt deze setup ook zo goed; het doet wat ik wil, zonder poespas. Dikke prima. Wat ik liever doe is soorten koffie proberen, wat waarschijnlijk ook het eerstvolgende plan is.
Maar goed, tot dat moment... bedankt voor het lezen en wie weet wanneer ik ooit nog eens wat update. Fijne werkdag allemaal!