Hk87 schreef:MichaelvDuuren schreef: wo 30 jul 2025, 13:23
Eerste poging was wel even flink ernaast. Ik had de bonen wat lichter gebrand ingeschat.
Hiervoor had ik de Rwanda van Friedhats gemalen en ik had daarbij het vermoeden dat mijn maler op zijn limiet zat (het Weber Unibasket zal ook niet helpen). Ik moest flink fijn malen waarbij de schijven elkaar schampten en nog was de doorlooptijd rond de 15 seconden.
Met deze bonen van DAK - Choco Sponge had ik de maalgraad al wat grover gedraaid, maar ik zat nog lang niet in de buurt:
Wordt vervolgd
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk
Ah, ben Benieuwd.
Is dat trouwens wat, die Weber basket? Sworks heeft ook vergelijkbare mandjes maar zijn ontzettend duur mede ook door importheffingen wat er nog overheen komt.
De doorloop gaat echter zo ontiegelijk snel dat je eigenlijk het koffie zetten opzich anders moet benaderen. Ik dacht ergens gelezen te hebben dat de klassieke 9 bar shot met een gemiddelde doorlooptijd van 25 seconden eigenlijk niet de bedoeling is bij zulke mandjes
Ja klopt inderdaad. Die van Sworks zijn wel aanzienlijk duurder, ik vermoed dat die dikker materiaal gebruiken dan bij de Weber.
Nu je dat zo zegt kan ik me voorstellen dat een 6 bar oid weleens beter zou kunnen werken dan inderdaad de traditionele 9 bar. Dat zou het snelle doorlopen weleens kunnen verhelpen.
Ik gebruik bij deze basket niet eens meer de papieren filters omdat die het nog sneller laten doorlopen.
terwijl dit wel wenselijk is voor het beschermen van het dichtslibben van de gaatjes.
Maar goed terugkomend op de DAK bonen, deze lijken dus een medium roast waardoor ik wel grover kan malen. Ik ga er zo weer een proberen.
Update 2: inmiddels zit ik op 47 sec voor 50gr koffie uit 20 gram boontjes.
De koffie krijgt al een beetje een zoetje maar is vooral nog bitter als donkere chocolade. Op zich wel lekker want doet me denken aan het donkere chocolade ijs van onze plaatselijke ijssalon.
Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk