Nivona 710 loopt niet goed door

1
Goedemiddag,

Zoals m'n onderwerp al zegt, mijn nivona 710 loopt niet goed door.. gisteren helemaal niet meer uit t rechter tuutje en na veel spoel beurten en geklop op het tuutje waar de koffie uit komt kwam er een hoop gruis en ?oude koffie? uit.
Aangezien wij met flessen water werken, sloegen wij regelmatig de ontkalking over en af en toe de spoelbeurten met de tabletten.
Toestel is 4 jaar oud, heeft 1x een onderhoudsbeurt gehad voor ongeveer 2 jaar geleden.
Weet iemand, of je het toestel zelf open kunt maken en kan reinigen? Heb dit zelf al met de maalmolen gedaan om hem goed schoon te maken alleen wil ik nu wel weten of ik zelf t waterzijde gedeelte kan reinigen en zo ja met wat voor middelen.
Hoor graag van jullie.

Groeten,
Yoran

Re: Nivona 710 loopt niet goed door

3
Je kan deze machine idd voor een deel simpel uit elkaar halen. Je kan de zetgroep verwijderen om schoon te maken (regelmatig doen!), maar ook de tuitjes aan de voorkant. Daar zit aan de onderkant een klik-klemmetje waarmee hij ook open kan. Je kan de tuitjes dan simpel uitspoelen.

Na een mechanische reiniging (zetgroep, binnenwerk, tuitjes) weer een chemische reiniging doen en dan kijken of het is opgelost. Zo niet, dan zou het ook een van de leidinkjes kunnen zijn. Das lastiger zelf te doen, maar ook niet onmogelijk. :)

Succes!
Behmor 1600+, Baratza Sette 270W, La San Marco SM95A, Faema MC90, La Pavoni Europiccola, mini Gaggia, Bezzera Magica, Bosch B30