Advies voor espressomachine/koffiezetapparaat

1
Hallo allemaal!

Wil al een tijdje een 'goede' espressomachine/koffiezetapparaat. Alleen zie ik door de bomen het bos niet meer en mag (moet) het van mij echt een simpele machine zijn, zonder al te veel poespas! Hij hoeft bijvoorbeeld geen latte machiatto, cappuccino of ristretto te kunnen maken. Een melkreservoir is ook overbodig. Eigenlijk het liefst alleen gewoon normale koffie/espresso!
Maalgraad/koffiesterkte en waterhoeveelheid instelbaar is wel een pré.

Het liefst wel een volautomaat! Mijn budget ligt tussen de €300 en €500. Liefst wel meer richting de €300.

Hoor graag tips van hier!

Re: Advies voor espressomachine/koffiezetapparaat

2
Ik zou kijken naar een Bosch/Siemens die in je budget past. Een Melitta lijkt ook wel oke.
Waarom?
Alledrie komen volgens mij van Eugster-frismag (iig de Bosch en Siemens), wat ook de producent is van Jura. Voordeel tov Jura is dat je niet betaalt voor de naam en dat je de kast open kan maken om de zetgroep te verwijderen voor reiniging en de ook bij de rest kan.
Behmor 1600+, Baratza Sette 270W, La San Marco SM95A, Faema MC90, La Pavoni Europiccola, mini Gaggia, Bezzera Magica, Bosch B30