DrankDier hier

1
Hallo allen,

Ik heb al wat topics op dit forum gelezen en het leek mij daarom toch handig om even een account aan te maken en mij voor te stellen.
Mijn naam is Dennis en ik woon in omgeving Rotterdam/Dordrecht. Ik heb passie voor vinyl, gedistilleerde dranken (met name rum) en espresso.
Ik heb met meerdere machines ervaring maar huidige setup bestaat nu uit een oude vibiemme domobar super, eureka mignon en uiteraard een moccamaster.
Mede de reden dat ik mij op dit forum aanmeld is omdat de vibiemme in de toekomst weg mag en ik opzoek ben naar een lever machine voor in de nieuwe keuken. Ik neig naar een londinium vectis en heb ook het vectis draadje al gelezen, echter heb ik nog geen haast in de aanschaf.

Hier volgt nog een fotootje van de huidige setup.
Londinium Vectis | Eureka oro XL | moccamaster | Gene Cafe

Re: DrankDier hier

6
fransg schreef: do 28 dec 2023, 16:57 Welkom! Mooi spul, daar red je het nog wel even mee in 2024 ;-)
Jaa in principe wel, had eerst een ECM maar daarvoor is deze domobar super in de plaats gekomen. Is een oud beest uit 2004, gekocht van de 1e eigenaar inclusief Italiaanse import papieren.
Baal eigenlijk dat hij weg moet want ik ben helemaal tevreden over het doen en kunnen van deze vibiemme (je doet er niet zomaar een ECM voor weg). Maar hij is waarschijnlijk na de verbouwing net te breed voor het aanrechtblad van de nieuwe keuken...
Wellicht gaat hij naar een maat die ik enthousiast kan krijgen om in de espresso wereld te duiken, en anders zet ik hem bij interesse te koop op dit forum.
Londinium Vectis | Eureka oro XL | moccamaster | Gene Cafe

Re: DrankDier hier

7
manduca schreef: do 28 dec 2023, 19:58 Welkom!
Al een mooie setup!




(en ik ga denk ik afscheid nemen van een van mijn twee Londinia….)
Bedankt!
Wellicht kan je me als je zover bent laten weten welke. Misschien sluit hij aan op wat ik zoek en heb je al een geïnteresseerde koper :).
Zag ook al een mooie L1 luxe op marktplaats staan maar die is volgens mij qua diepte net zo groot als de vibiemme die ik nu heb.
Mocht ik geen 2e hands vinden ga ik voor de vectis. Vind die wel heel tof ook gezien zijn simplistische werking, moderne uitstraling en compacte formaat als pluspunt voor vriendin lief.
Londinium Vectis | Eureka oro XL | moccamaster | Gene Cafe

Re: DrankDier hier

8
Die L1 Luxe was orgineel van Fransg, daarna van mij, toen van bobbee, daarna van zijn broer en helaas alweer te koop…
Maten zijn gelijk aan een huidige LR24 (en mijn Compressa) volgens mij.

Mijn L1P is hoger, maar een stuk minder diep.
Thuis: Londinium 1P * Weber HG-1
Werk/Vakantie: Aeropress * Commandante C40 * Flair 58

Re: DrankDier hier

10
Barista74 schreef: vr 29 dec 2023, 16:52 Welkom op het forum.

Ik weet niet of er een lever machine hiervoor geschikt is. Maar misschien goed om na te denken over een vast water aansluiting op de machine bij je nieuwe keuken.
Thanks voor het meedenken, ik heb het ook overwogen. Maar als ik naar mezelf kijk ben ik niet zon fan van vaste wateraansluiting voor de piston. Ik zie voor mij persoonlijk meer nadelen dan voordelen hierin.
Mede daarom lonk ik ook naar de vectis.
Londinium Vectis | Eureka oro XL | moccamaster | Gene Cafe