La Pavoni: 2 Bong-isolators, een van teflon, een van PEEK t.k.

1
La Pavoni-eigenaren, ik heb wegens de aankoop van een titanium isolator ineens twee kunststof isolators over, een volledig nieuwe van zwart teflon en een 5 maanden gebruikte van PEEK. Dit zijn dus de bekende Bong-isolators, die de zetgroep minder heet laten worden (en watergevuld maken ipv stoomgevuld), zodat je meerdere koffies op rij kunt maken.

Deze isolators hebben een beperkte levensduur (je moet ze meer als pakkingen beschouwen, die ook niet oneindig meegaan). Mijn eerste teflon isolator kreeg na 2 jaar lichte smeltschade op het contactvlak met de boiler, maar bleef wel waterdicht. De PEEK-isolator heeft na 5 maanden in het midden wat blaasjes gekregen, maar dicht ook nog goed af.

Beide isolators inclusief 2 bijbehorende boutjes (en ringetjes) en O-ringen gaan weg voor 11,00 euro per stuk plus verzendkosten (of twee voor 20 euro). Je kunt ze ook ophalen, in de omgeving van Gennep.

Zie de website van coffee-sensor punt com voor meer technische informatie.
La Pavoni Pro pre-millennium + Tije's koelring + Amprobe AMD-50 | Knock Feldgrind, Comandante MK3, Kinu M47v1
Bijlagen

Re: La Pavoni: 2 Bong-isolators, een van teflon, een van PEEK t.k.

2
Raar die blaasjes, zou je daar geen garantie voor claimen?
Maar ja, als je ze niet meer nodig hebt….

Ik heb mijn Bong isolator in h3t voorjaar vervangen en de oude is 5 jaar meegegaan.
Hoef dus nog geen reserve.

Maar 11 euro is geen weggegooid geld als je ermee wilt testen. 😃😉
Gr, Guido

La Pavoni Professional, Moccamaster, Bialetti Moka Express, Chemex, AeroPress, Kinu M47, Eureka Atom 60

Re: La Pavoni: 2 Bong-isolators, een van teflon, een van PEEK t.k.

3
Ja, dat leek mij ook. Er komt wel een keer iemand die ermee aan de slag wil zonder meteen de volle mep (teflon: 50 euro; PEEK of titanium: 70 euro plus 17,50 aan verzendkosten vanuit Roemenië) te betalen.
GuidovW schreef: zo 07 dec 2025, 13:42 Maar 11 euro is geen weggegooid geld als je ermee wilt testen. 😃😉
La Pavoni Pro pre-millennium + Tije's koelring + Amprobe AMD-50 | Knock Feldgrind, Comandante MK3, Kinu M47v1