Re: lever vragen

61
fransg schreef:Je zou het gewoon eens kunnen proberen bij een La Pavoni-eigenaar niet te ver bij je vandaan.
Eindhoven anyone? :)

Verder bedankt voor de reacties. Mooie tip ook van die ring, precies de reden om hier ook even rond te vragen!

Re: lever vragen

63
Je vindt een Pavoni te veel moeite voor een espresso dus koop je een Pavoni????

Als je bedoeld dat je de Silvia te veel moeite vindt dan zou ik maar snel een koelring bij Tije bestellen want een oude pre-millenium Pavoni is nog veel instabieler dan een Silvia. Met de koelring is alles echter opgelost en heb je een geweldige machine.
Strietman CT2 (pre-order), LWW EG-1 (CORE en ULTRA), Lagom 01 - 102OM, Pietro pro brewing, LWW The BIRD, Orea V4, V60

Re: lever vragen

66
Dat is mooi. Dat heb je in het begin met een Pavoni wel nodig :D . Kost even wat tijd en moeite om alles onder de knie te krijgen maar daarna kun je er geweldige espresso mee maken. Het blijven grappige kleine machines met een bijzonder groot potentieel.

Een vriend van mij heeft nu de nieuwe met 51mm groep maar die is wel erg verbeterd in temperatuurstabiliteit. Leuk om die verschillen te ervaren want ik had zelf alleen nog maar met de pre-millenium modellen gewerkt.
Strietman CT2 (pre-order), LWW EG-1 (CORE en ULTRA), Lagom 01 - 102OM, Pietro pro brewing, LWW The BIRD, Orea V4, V60

Re: lever vragen

67
Dat is mooi. Dat heb je in het begin met een Pavoni wel nodig :D
Gelukkig had ik nog wat verouderde Lavazza boontjes in de maler zitten waar ik nu mee aan het oefenen ben :D

Eerste indruk: als er iets lekkers uitkomt dan is het zélfs met een relatief oud boontje prima te drinken. Ik heb even gecheckt en het betreft een model gemaakt in de jaren 1990-1995 of 1993-1997, dat is me nog niet helemaal duidelijk afgaande op de informatie van Francesco Coceccarelli.

Zie:
http://www.francescoceccarelli.eu/lapavoni_ep_eng.htm
http://www.francescoceccarelli.eu/lapav ... mi_eng.htm

Het verhaal van de verkoper dat er nieuwe ringen in zaten klopt volgens mij niet. Twee kleine lekken bij de bediening van het stoompijpje en bij het peilglas. Ook moet de plastic bescherming om het peilglas heen vervangen worden en mist de schroef die de bodemplaat vastzet. Die onderdelen ga ik binnenkort bij Van Pommeren kopen. Inmiddels is de boiler ontkalkt en de binnenkant en het warmte-element dus weer rood ipv zwart :mrgreen:

Verder doet de Pavoni het dus wel, maar er moet nog wat aan gebeuren. Om wat meer grip te krijgen op de prestaties wil ik ook een drukmeter toevoegen. Ik merk nu dat de shots soms vrij soepel pullen, maar dat ik ook vaak veel te veel weerstand voel. De koelring zit ik ook aan te denken, heeft iemand hier ervaring mee? Verder zie ik hier en daar ook mensen die een temperatuur meter toevoegen. Is dit verder niet meer nodig met de koelring, of is die ook niet zaligmakend? Nog een hoop vragen dus, maar dat is tegelijkertijd ook weer het mooie van dit apparaat! Ik zal binnenkort ook wat foto's plaatsen.

Re: lever vragen

68
-deZeeuw schreef:Gelukkig had ik nog wat verouderde Lavazza boontjes in de maler zitten waar ik nu mee aan het oefenen ben :D

[...]

Ik merk nu dat de shots soms vrij soepel pullen, maar dat ik ook vaak veel te veel weerstand voel.
Als je met reeds lang overleden koffie werkt, dan hangt het helemaal af van je maling en het tampen hoeveel weerstand er over blijft en daarmee varieer je kennelijk flink.

Ligt niet aan je machine.
-deZeeuw schreef:De koelring zit ik ook aan te denken, heeft iemand hier ervaring mee?
Velen hebben hier ervaring met denken. Een aantal heeft ook de koelring.
-deZeeuw schreef: Verder zie ik hier en daar ook mensen die een temperatuur meter toevoegen.
Bedoel je die temperatuurplakstrip? Kan handig zijn maar een echte probe en een echte meter zijn samen beter.
LONDINIUM R24 & VECTIS - etzMAX - Niche - Honne Hedone - COMPAK R120->GRRR - PUQpress - FZ94 - Tonino

Re: lever vragen

69
Denken probeer ik ook zo nu en dan uit ja, leuk concept! :) Koelring nog geen ervaring mee, maar wel goede verhalen over gelezen.

First things first: eerst de boel maar eens helemaal waterdicht maken. Ook moet ik nog even naar het elektrisch circuitje kijken, want dat ziet er ook een beetje sjofel uit. En ik zal die oude koffie meteen vervangen door de verse boontjes van de Stadsbranderij (https://www.beanbrothers.nl/welcome/stadsbranderij/) hier in Eindhoven.